Головна » Статті » Скарбничка дошкілля » Сторінка психолога

Істерика у дитини

Багато діток влаштовують істерики. У одних це починається раніше, у інших – пізніше. Найчастіше істерики спостерігаються у дітей у 2,5 - 3 років, під час проходження вікової "кризи 3-х років". Але є такі діти, у яких істерики тривають багато років. Лише деякі ніколи істерик не влаштовують.

Як правило, істерика починається з плачу або з крику. Малюк починає виражати протест, вищати, тупати і ляскати дверима. Потім дитина починає штовхатися, розмахувати руками і кататися на підлозі. Потім він дуже голосно кричить. Крім того, він може розкидати речі і заподіяти собі біль. Стежте, щоб малюк себе не укусив до крові і не набив шишку собі. 

Перш ніж влаштувати рев або плач, малюк зазвичай шукає привід, щоб побитися. Часто буває так, що хлопці навмисно провокують істерики і просять те, що нереально отримати.

Коли у дитини починається істерика, він спочатку вищатиме, кричатиме, битиметься і штовхатиметься. Потім він трошки заспокоїться, і наступить вже інша, спокійніша фаза. Він схлипуватиме, потім може встати або сісти біля вас. Після цього він може залишатися таким же розсердженим або попросити, щоб ви його узяли на руки. У малюків дуже швидко міняється настрій. Істерики можуть несподівано з’являтися і зникати. У міру дорослішання дитини істерики проходять важче.

Чому діти влаштовують істерики?

Істерики трапляються часто, коли малюк знаходиться поряд з вами або з іншою близькою людиною. Деякі влаштовують істерії вихователям дитячого саду. ("Істерика любить глядача").

Як правило, дитина влаштовує істерики в будинку, коли ви займаєтеся домашнім господарством. Адже він теж хоче взяти участь. Крім того, малюк може влаштувати істерику, якщо ви хворі або засмучені. Чи якщо він хворий, розчарований або стомлений. Причиною істерик є прихильність, любов, невдоволення і почуття надійності.

Що можна зробити, якщо у дитини істерика

Постарайтеся попередити бурю, яка ось-ось почнеться. Відверніть малюка. Запропонуєте йому пограти, допомогти вам або почитати казку. Якщо ви бачите, що він так і шукає привід щоб влаштувати істерику, зробіть що-небудь неординарне.

Можна вчинити інакше. Як тільки малюк почне влаштовувати істерику, вийдіть з його кімнати. У вакуумі істерики не влаштовують. Залишившись наодинці, малюк припинить.

Дитина повинна знати, де закінчуються межі вашого терпіння. Тоді він намагатиметься  тримати себе в руках. Ваша відмова в чому-небудь не буде так важко сприйматися.

Обійміть дитину міцніше. Вона повинна заспокоїтися. Якщо ви її частіше братимете на руки, то вона рідше влаштовуватиме істерики. Поговоріть з нею  про проблему, яка викликала істерику. Постарайтеся знайти вихід, як її в майбутньому запобігти.

Деякі батьки здійснюють велику помилку, коли починають бити малюка. Це лише збільшує тривалість і частоту істерик. Якщо ви застосовуватимете силу відносно дитини, його істерики стануть лютішими.

Не проявляйте слабкість, оскільки вона дозволить малюкові вами маніпулювати.

 

Категорія: Сторінка психолога | Додав: Kristina (06.03.2012)
Переглядів: 1862 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]