Головна » Статті » Скарбничка дошкілля » Сторінка керівника

Знайомтесь - Базова програма "Я у світі"

До уваги батьків. Знайомтесь - перша державна Базова програма нового типу для дітей дошкільного віку "Я у Світі". 

Базова програма розвитку дитини дошкільного віку "Я у Світі" (наук.кер.та заг.ред.О.Л.Кононко) - третя складова комплекту нормативних документів та науково-методичних матеріалів, пов’язаних з модернізацією змісту дошкільної освіти в Україні та гуманізацією її цілей і завдань. Вона розроблена на виконання Закону України "Про дошкільну освіту" та Базового компонента дошкільної освіти в Україні. "Я у Світі " є першою державною програмою нового типу, в якій відображено вимоги до оновленого змісту освіти дитини від народження до шести(семи) років життя, зокрема до його інваріативної частини, уніфіковано вимоги до розвиненості, вихованості й навченості дитини раннього та дошкільного віку.        

Програма призначена для педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх , позашкільних навчальних закладів, батьків, студентів і викладачів вищих і середніх педагогічних навчальних закладів.

Шановні батьки! У вас є можливість детальніше ознайомитись з документом, за яким навчають та виховують ваших дітей в садочку. Назва Програми починається займенником "Я", що підкреслює виняткову роль власної активності дитини в особистісному ставленні й водночас важливість гармонії індивідуального та колективного "Я". Програма пропонує збалансувати індивідуальні та соціальні інтереси зростаючої особистості, налаштувати на дійове й гармонійне поєднання "Я" і "Світу".

Програма є важливим орієнтиром для самостійних, виважених, доцільних у кожному конкретному випадку дій вихователя, а не приписувачем покрокових дій або зведенням жорстких та обов’язкових правил. Це - програма відкритого типу, оскільки залишає науковцям і педагогам можливість подальшої розробки варіативної частини змісту, створення регіональних та авторських програм даного напряму, врахування культурних особливостей та індивідуального досвіду дошкільника. Базова програма апелює до педагога не лише як до наставника і вихователя, але й як до людини, яка протягом певного часу проживає спільне з дитиною життя, здійснює догляд за її душевним станом, відповідає за екологію її особистості, забезпечує почуття рівноваги й безпеки, комфорту і затишку.

 

 

Категорія: Сторінка керівника | Додав: Kristina (28.02.2012)
Переглядів: 2649 | Рейтинг: 2.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]