Головна » 2017 » Лютий » 22 » Районний семінар-практикум вихователів старших груп
Районний семінар-практикум вихователів старших груп

21.02.2017 року в Кольчинському ДНЗ №1 відбувся районний семінар-практикум вихователів старших груп дошкільних навчальних закладів Мукачівського району "Формування мовленнєвої компетентності дошкільників" Учасники семінару-практикуму мали можливість відвідати комплексне заняття з розвитку зв’язного мовлення та малювання у старшій  групі  на тему «Місто майстрів», яке проводила вихователь-методист Брижак Т.І. Під час заняття діти подорожували по старовиному місті, де ознайомлювались з виробами майстрів у давнину, побувавши на ярмарці-базарі. Діти складали творчі розповіді за картиною, відгадували загадки, розповідали прислів’я  та вірші про професії. Діти з захопленням грались у мовно-звукову гру «Назви професії». Сюрпризним моментом на занятті була зустріч з казковими героями Машою та Ведмедем, які погрались з дітьми в гру «Для чого ці предмети?». Кульмінацією заняття було нетрадиційне малювання орнаменту тарілки «Кетяг калини», яке діти створювали під музичний супровід.

Опісля заняття присутні мали можливість подивитись  музичну розвагу «Стрітення». Дітки старанно готувались разом з музичними керівниками Переста Л.М. та Маховська Т.Ю. розучували пісні, таночки, веснянки. Неперевершене враження на гостей свята склав таночок дівчаток-україночок з діодними свічками «Стрітення». Жартівливими  були привітання від хлопчиків-козачків. Дітки ділились народними прикметами про Стрітення, розповідали вірші.  На свято до діток завітала Зима, яка  чекала на зустріч з Весною, щоб позмагатися з нею, хто переможе. Цікавою та дуже кумедною була сценка діток середньої групи, які вразили всіх грою звіряток, що йшли шукати весну. Неочікувано з’явилась Весна і діти разом з нею грались у грі: «Перетягування канату».

Також незвичною і захоплюючою  була гра діток разом з психологом Фединишинець Х.І. «Який настрій переважає?» – де вихованці з захопленням малювали на креативній дошці – весну та зиму, ділились своїми емоціями.  На завершення свята музичний керівник Тетяна Маховська порадувала всіх присутніх своїм чарівним співом  піснею «Весна на землі калиновій». На згадку про Стрітенське свято в Кольчинському садочку дітки подарували гостям освяченні свічки, як символ добра та світла.

Далі по плану семінару була проведена презентація Кольчинського ДНЗ №1 завідувачем  Мироненко Т.А., яка охарактеризувала роботу колективу, ознайомила присутніх з основними завданнями та пріоритетами ДНЗ, з надбаннями садочку - завдяки співпраці з селищним головою Дуб М.В., а також з роботою педагогів та всіх спеціалістів в цілому.

Традиційно гостем на семінарі-практикумі був наш селищний голова М.В. Дуб, який привітав всіх учасників дійства, розповів про вже зроблені кроки на шляху покращення умов перебування дітей в садочку та плани щодо розвитку ДНЗ. А також позитивно охарактеризував роботу колективу, та керівника зокрема, поділившись з присутніми гордістю від знань і виступів дітей.

Поділилась досвідом  педагогічних працівників Кольчинського ДНЗ №1 щодо мовленнєвого виховання дітей дошкільного віку, у вигляді презентації – методист садочку Міклош В.В.

Презентувала роботу також Кочерган Т.А. – вихователь-методист Червенівського ДНЗ – щодо формування мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку.

На закінчення семінару-практикуму Зварич В.Ю., завідувач РМК, Головко О.В., методист РМК, Нагайко О.Г., завідувач ПМПК  провели з вихователями тренінг «Формування творчості педагога, щодо розвитку мовленнєвої компетентності дошкільників» та підбили  підсумки семінару-практикуму.

А підсумком семінару-практикуму, на нашу думку, стали багаж нових знань, позитивні емоції та піднесений настрій у всіх присутніх.

ФОТОРЕПОРТАЖ:

Інші статті до теми: